Rådgivere

Rådgivere

Kreative ingeniører,
konstruktører og arkitekter
I tværfagligt samarbejde

Svend Poulsen A/S repræsenteres til daglig af vores team af engagerede medarbejdere, der tilsammen dækker adskillige baggrunde og fagområder inden for byggeri og bygningsteknik. Således vidner vores organisation om en bred praktisk, teknisk, logistisk og arkitektonisk helhed, som kultiveres i det kreative møde mellem ingeniører, arkitekter og konstruktører.

Hos Svend Poulsen A/S har vi truffet et bevidst valg om at drive virksomhed med en flad organisationsstruktur. Dette valg tildeler, at vores tegnestue-team kan træffe hurtige beslutninger udenom fordyrende forsinkelser og unødvendig administration.

For at drive den rette beslutningstagen, fremmer vi, at vores projektansvarlige løbende inkluderer medarbejdere på tværs af fagligheder. Dette styrker således både engagement, sammenhold og den viden, som er i organisationen til dagligt. Således indgår vi i tværfagligt samarbejder mellem medarbejdere.

Medarbejdere

Medarbejder Henrik Kristiansen
Adm. Direktør, Ejer

Henrik Kristiansen

(+45) 20 16 78 66
henrik@svendpoulsen.dk
Medarbejder Trine Maria Stausgaard
HR-leder

Trine Maria Stausgaard

(+45) 22 55 50 00
trine@svendpoulsen.dk
Medarbejder Peter Langeland
Seniorleder

Peter Langeland

(+45) 21 24 43 66
peter@svendpoulsen.dk
Medarbejder Nicolai Zaar Nielsen
Seniorleder

Nicolai Zaar Nielsen

(+45) 29 72 81 50
nicolai@svendpoulsen.dk
Medarbejder Randi Høst Hansen
Teknisk Assistent

Randi Høst Hansen

(+45) 22 57 01 27
randi@svendpoulsen.dk
Medarbejder Anja Balle Iversen
Civilingeniør i Arkitektur

Anja Balle Iversen

(+45) 26 14 10 51
anja@svendpoulsen.dk
Medarbejder Rasmus Nørgaard Laursen
Diplomingeniør

Rasmus Nørgaard Laursen

(+45) 28 79 62 91
rasmusl@svendpoulsen.dk
Medarbejder Isho Yonan
Diplomingeniør

Isho Yonan

(+45) 20 46 31 48
isho@svendpoulsen.dk
Medarbejder Kristian Borregaard
Bygningskonstruktør

Kristian Borregaard

(+45) 93 63 80 83
kristian@svendpoulsen.dk
Medarbejder Mathias Højer
Bygningskonstruktør

Mathias Højer

(+45) 93 63 80 80
mathias@svendpoulsen.dk
Medarbejder Cecilie Domino Rauff
Diplomingeniør

Cecilie Domino Rauff

(+45) 93 63 80 84
cecilie@svendpoulsen.dk
Medarbejder Benjamin Brøgger Sveistrup
Bygningskonstruktør

Benjamin Brøgger Sveistrup

(+45) 93 63 80 85
benjamin@svendpoulsen.dk
Medarbejder Mads Frederiksen
Bygningskonstruktør

Mads Frederiksen

(+45) 31 71 97 20
mads@svendpoulsen.dk
Medarbejder Mohamed Mahmoud
Studiemedhjælper, Ing.

Mohamed Mahmoud

mohamed@svendpoulsen.dk
Medarbejder Jacob Nedergaard
Bygningskonstruktør

Jacob Nedergaard

(+45) 26 23 74 64
jacob@svendpoulsen.dk
Medarbejder Haseen Nasiry
Diplomingeniør

Haseen Nasiry

(+45) 50 22 18 54
haseen@svendpoulsen.dk
Medarbejder Lasse Juul Jørgensen
Civilingeniør

Lasse Juul Jørgensen

(+45) 93 63 80 81
lasse@svendpoulsen.dk
Medarbejder Alex Davis
Civilingeniør i Arkitektur

Alex Davis

(+45) 31 37 39 73
alex@svendpoulsen.dk
Medarbejder Emil Rank Møller
Bygningskonstruktør

Emil Rank Møller

(+45) 93 63 80 87
emil@svendpoulsen.dk
Medarbejder Erik Kjærulff Jensen
Civilingeniør

Erik Kjærulff Jensen

(+45) 40 88 91 03
erik@svendpoulsen.dk
Medarbejder Jonas Weldingh
Bygningskonstruktør

Jonas weldingh

(+45) 93 63 80 88
jonasw@svendpoulsen.dk
Medarbejder Mikkel Laigaard Mortensen
Bygningskonstruktør

Mikkel Laigaard Mortensen

(+45) 93 63 80 86
mikkel@svendpoulsen.dk
Medarbejder Peter Sandberg Mortensen
Diplomingeniør

Peter Sandberg Mortensen

(+45) 22 39 24 89
peterm@svendpoulsen.dk
Medarbejder Christiya Francis Jeyapalan
Civilingeniør

Christiya Francis Jeyapalan

(+45) 22 79 19 60
christiya@svendpoulsen.dk
Medarbejder Linda Seji
Bygningskonstruktør

Linda Seji

(+45) 53 77 24 26
linda@svendpoulsen.dk
Medarbejder Kai Ove Mogensen
El-ingeniør

Kai Ove Mogensen

(+45) 31 75 49 46
kai@svendpoulsen.dk
Medarbejder Anne Bekker Fog
Ingeniørpraktikant

Anne Bekker Fog

(+45) 93 63 80 89
anne@svendpoulsen.dk
Medarbejder Sofie Sand Knudsen
Civilingeniør

Sofie Sand Knudsen

sofie@svendpoulsen.dk
Medarbejder Julia Andrea Nielsen
Piccoline

Julia Andrea Nielsen

Vil du være en del af tegnestuen?

Hos Svend Poulsen A/S søger vi jævnligt nye talenter inden for byggeri, udvikling og projektering, der brænder for tværfagligt samarbejde. Vi tager altid imod uopfordrede ansøgninger og tilbyder periodisk praktikforløb til passionerede studerende under byggeteknisk uddannelse.

Underrådgivere

Under-rådgivere

Anerkendt statiker

Henrik Thorup

(+45) 30 44 22 10
ht@henrikthorup.dk
El-ingeniør

Kim N. Sørensen

(+45) 30 20 53 50
ks@danskelnergi.dk
El-ingeniør

Søren Andersen

(+45) 23 26 95 21
ssa@elraadgivning.net
Lyd- og akustikingeniør

Birte Been

(+45) 70 20 67 30
bb@dlc-lydconsult.dk
VVS-ingeniør

Bo Thoudal Larsen

(+45) 86 35 18 88
bt@thoudal.dk
VVS-ingeniør

Claus Junge

(+45) 30 11 20 82
cj@vvs-beregneren.dk
VVS-ingeniør

Lars Kanstrup

(+45) 25 54 94 19
lk@tev-aps.dk
Copyright © 2019 Svend Poulsen A/S   |   Udviklet af ANIMEDIA
Scroll til toppen